Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS720105QDRVRQ1
TPS720105QDRVRQ1
TPS720105QDRVRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps720-q1
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 0.9V to 3.6V 0.35A Automotive AEC-Q100 6-Pin WSON EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS720105QDRVRQ1 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.05V 350MA 6-WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 350mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 38 µA, Voltage - Input (Max): 4.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V, Control Features: Enable, Grade: Automotive, PSRR: 85dB ~ 50dB (10Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 350mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 80 µA, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote TPS720105QDRVRQ1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS720105QDRVRQ1 TPS720105QDRVRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps720-q1 LDO Regulator Pos 0.9V to 3.6V 0.35A Automotive AEC-Q100 6-Pin WSON EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TPS720105QDRVRQ1 TPS720105QDRVRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps720-q1 Description: IC REG LINEAR 1.05V 350MA 6-WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 350mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 38 µA
Voltage - Input (Max): 4.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V
Control Features: Enable
Grade: Automotive
PSRR: 85dB ~ 50dB (10Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 350mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 80 µA
Qualification: AEC-Q100
TPS720105QDRVRQ1 TPS720105QDRVRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps720-q1 LDO Voltage Regulators Automotive 350-mA, low-VIN (1.1-V), high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 125