Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS728100180DRVR
TPS728100180DRVR
TPS728100180DRVR Texas Instruments
tps728
Hersteller: Texas Instruments
LDO Voltage Regulators 200-mA low-dropout v oltage regulator wi
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS728100180DRVR Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1V/1.8V 200MA 6-WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 2, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS728100180DRVR TPS728100180DRVR Hersteller : Texas Instruments tps728 Description: IC REG LIN 1V/1.8V 200MA 6-WSON
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 2900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 2
Control Features: Enable
Part Status: Active