Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS728120150DRVT
TPS728120150DRVT
TPS728120150DRVT Texas Instruments
TPS728xx.pdf
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 1.2V1.5V 0.2A 6-Pin WSON EP T/R
auf Bestellung 247 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 222
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS728120150DRVT Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.2/1.5V 200MA 6-WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 120 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS728120150DRVT TPS728120150DRVT Hersteller : Texas Instruments TPS728xx.pdf LDO Regulator Pos 1.2V1.5V 0.2A 6-Pin WSON EP T/R
auf Bestellung 247 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 174
TPS728120150DRVT TPS728120150DRVT Hersteller : Texas Instruments TPS728xx.pdf Description: IC REG LIN 1.2/1.5V 200MA 6-WSON
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 120 µA
auf Bestellung 25752 Stücke:
Mindestbestellmenge: 298
TPS728120150DRVT TPS728120150DRVT Hersteller : Texas Instruments TPS728xx.pdf LDO Voltage Regulators Sgl Output LDO 200mA Dual Level Fixed A A 595-TPS728120150DRVR
auf Bestellung 233 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 120 µA
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 6.5V