Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS728330185DRVT
TPS728330185DRVT
TPS728330185DRVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps728
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3/1.85V 6-WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 1.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 120 µA
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS728330185DRVT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3/1.85V 6-WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 1.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 120 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS728330185DRVT TPS728330185DRVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps728 Description: IC REG LINEAR 3.3/1.85V 6-WSON
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 120 µA
auf Bestellung 17751 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 248
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 6.5V
auf Bestellung 514 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
TPS728330185DRVT Hersteller : Texas Instruments tps728.pdf Лінійний регульований СН, Точн., % = 3, I = 200 мА, Udrop, В = 0,23, Uвих, В = 0,9...3,6, Uвх, В = 2,7...6,5, Тексп, °C = -40...+125,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: WFDN-6 Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 250 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
TPS728330185DRVT TPS728330185DRVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps728 LDO Voltage Regulators Sgl Out LDO 200mA Du al Level Fixed A 595-TPS728330185DRVR