Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS73501QDRBRQ1
TPS73501QDRBRQ1
TPS73501QDRBRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps735-q1
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 1.25V to 6V 0.5A Automotive AEC-Q100 8-Pin VSON EP T/R
auf Bestellung 294 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 113
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS73501QDRBRQ1 Texas Instruments
Description: IC REG LIN POS ADJ 500MA 8-SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 65 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SON (3x3), Voltage - Output (Max): 6V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V, Control Features: Enable, PSRR: 53dB ~ 51dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.17V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS73501QDRBRQ1 TPS73501QDRBRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps735-q1 LDO Regulator Pos 1.25V to 6V 0.5A Automotive AEC-Q100 8-Pin VSON EP T/R
auf Bestellung 294 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 113
TPS73501QDRBRQ1 TPS73501QDRBRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps735-q1 Description: IC REG LIN POS ADJ 500MA 8-SON
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 65 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SON (3x3)
Voltage - Output (Max): 6V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V
Control Features: Enable
PSRR: 53dB ~ 51dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.17V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1737 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
TPS73501QDRBRQ1 TPS73501QDRBRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps735-q1 LDO Voltage Regulators 500-mA Low Quiescnt low noise high PSRR
auf Bestellung 2762 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 6V
Control Features: Enable
PSRR: 53dB ~ 51dB (120Hz)