Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS745115PQWDRBRQ1
TPS745115PQWDRBRQ1
TPS745115PQWDRBRQ1 Texas Instruments
tps745-q1.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: AUTOMOTIVE 500-MA, LOW-IQ, HIGH-
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 36 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SON (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.15V
Control Features: Enable, Power Good
Part Status: Active
PSRR: 57dB ~ 35dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS745115PQWDRBRQ1 Texas Instruments
Description: AUTOMOTIVE 500-MA, LOW-IQ, HIGH-, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 36 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SON (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.15V, Control Features: Enable, Power Good, Part Status: Active, PSRR: 57dB ~ 35dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2985 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Mindestbestellmenge: 9
TPS745115PQWDRBRQ1 TPS745115PQWDRBRQ1 Hersteller : Texas Instruments tps745-q1.pdf LDO Regulator Pos 1.15V 0.5A 8-Pin VSON EP T/R Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar