Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS79101DBVT
TPS79101DBVT
TPS79101DBVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps791
Hersteller: Texas Instruments
LDO Voltage Regulators High PSRR Fast RF Low-Enable 100mA
auf Bestellung 6564 Stücke:
Lieferzeit 306-310 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS79101DBVT Texas Instruments
Description: IC REG LIN POS ADJ 100MA SOT23-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 250 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-6, Voltage - Output (Max): 5.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO).
Weitere Produktangebote TPS79101DBVT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS79101DBVT TPS79101DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps791 Description: IC REG LIN POS ADJ 100MA SOT23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 250 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-6
Voltage - Output (Max): 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO)
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-6
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 5.5V