Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS797285DCKR
TPS797285DCKR
TPS797285DCKR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.85V 0.05A 5-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS797285DCKR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.85V 50MA SC-70-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Power Good, Part Status: Active, PSRR: 50dB (100Hz), Protection Features: Over Current, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS797285DCKR TPS797285DCKR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797 LDO Regulator Pos 2.85V 0.05A 5-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 227
Mindestbestellmenge: 225
TPS797285DCKR TPS797285DCKR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797 Description: IC REG LINEAR 2.85V 50MA SC-70-5
Packaging: Bulk
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Power Good
Part Status: Active
PSRR: 50dB (100Hz)
Protection Features: Over Current, Reverse Polarity
Mindestbestellmenge: 618
Mindestbestellmenge: 714
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Power Good
Part Status: Active
PSRR: 50dB (100Hz)
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 50mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
PSRR: 50dB (100Hz)
TPS797285DCKR TPS797285DCKR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797 LDO Voltage Regulators Sgl Out LDO 50mA Fix Lo Quies Current A A 595-TPS797285DCKT