Produkte > IC > IC Netzteile > TPS797285DCKT
TPS797285DCKT
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797
Produktcode: 195627
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC Netzteile
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS797285DCKT TPS797285DCKT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797 Description: IC REG LINEAR 2.85V 50MA SC-70-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Power Good
Part Status: Active
PSRR: 50dB (100Hz)
Protection Features: Over Current, Reverse Polarity
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Power Good
Part Status: Active
PSRR: 50dB (100Hz)
auf Bestellung 369 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
TPS797285DCKT TPS797285DCKT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797 LDO Voltage Regulators Sgl Out LDO 50mA Fix Lo Quies Current A A 595-TPS797285DCKR
auf Bestellung 229 Stücke:
TPS797285DCKT TPS797285DCKT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps797 LDO Regulator Pos 2.85V 0.05A 5-Pin SC-70 T/R
Produkt ist nicht verfügbar