Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS799185DDCT
TPS799185DDCT
TPS799185DDCT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.85V SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-THIN
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS799185DDCT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.85V SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-THIN, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS799185DDCT TPS799185DDCT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799 Description: IC REG LINEAR 1.85V SOT23
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
auf Bestellung 38000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 476
TPS799185DDCT TPS799185DDCT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799 LDO Regulator Pos 1.85V 0.2A 5-Pin TSOT-23 T/R
auf Bestellung 18250 Stücke:
Mindestbestellmenge: 495
Mindestbestellmenge: 495
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 6.5V
auf Bestellung 790 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPS799185DDCT TPS799185DDCT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799 LDO Voltage Regulators Sgl Output LDO 200mA Fixed