Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS799L54YZYT
TPS799L54YZYT
TPS799L54YZYT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799l
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 5.4V 200MA 5-DSBGA
Packaging: Bulk
Package / Case: 5-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-DSBGA
Voltage - Output (Min/Fixed): 5.4V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 10960 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 368
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS799L54YZYT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 5.4V 200MA 5-DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-XFBGA, DSBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-DSBGA, Voltage - Output (Min/Fixed): 5.4V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS799L54YZYT TPS799L54YZYT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799l Description: IC REG LINEAR 5.4V 200MA 5-DSBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 5-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
auf Bestellung 142 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
TPS799L54YZYT TPS799L54YZYT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799l LDO Voltage Regulators 200mA,LDO Linear Reg
auf Bestellung 124 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
TPS799L54YZYT TPS799L54YZYT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps799l LDO Regulator Pos 5.4V 0.2A 5-Pin DSBGA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 6.5V