Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS7A03185PDQNR
TPS7A03185PDQNR
TPS7A03185PDQNR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps7a03
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 200MA 4X2SON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 300 nA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS7A03185PDQNR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 200MA 4X2SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 300 nA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 55dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS7A03185PDQNR TPS7A03185PDQNR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps7a03 LDO Voltage Regulators Nanopower-IQ 200nA 2 00mA low-dropout (LD
auf Bestellung 8455 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
TPS7A03185PDQNR TPS7A03185PDQNR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps7a03 Description: IC REG LINEAR 1.8V 200MA 4X2SON
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 55dB (1kHz)
Mindestbestellmenge: 20
TPS7A03185PDQNR TPS7A03185PDQNR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps7a03 LDO Regulator Pos 1.85V 0.2A 4-Pin X2SON EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar