Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS7A11105PYKAR
TPS7A11105PYKAR
TPS7A11105PYKAR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps7a11
Hersteller: Texas Instruments
LDO Voltage Regulators 500-mA low-VIN (0.7 5-V) ultra-low-IQ
auf Bestellung 8648 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS7A11105PYKAR Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.05V 500MA 5-DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-XFBGA, DSBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2.6 µA, Voltage - Input (Max): 3.3V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-DSBGA, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 64dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz), Voltage Dropout (Max): 0.07V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, UVLO, Current - Supply (Max): 11 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS7A11105PYKAR TPS7A11105PYKAR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps7a11 Description: IC REG LIN 1.05V 500MA 5-DSBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 5-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2.6 µA
Voltage - Input (Max): 3.3V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-DSBGA
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 64dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.07V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, UVLO
Current - Supply (Max): 11 µA
auf Bestellung 11950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
TPS7A11105PYKAR TPS7A11105PYKAR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps7a11 LDO Regulator Pos 1.05V 0.5A 5-Pin DSBGA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 3.3V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active