TPS7A3001DGNR
Produktcode: 86195
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC lineare Spannungsregler
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TPS7A3001DGNR | Hersteller : Texas Instruments |
Description: IC REG LINEAR NEG ADJ 8-HVSSOPPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad Output Type: Adjustable Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 200mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Negative Current - Quiescent (Iq): 100 µA Voltage - Input (Max): -35V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: 8-HVSSOP Voltage - Output (Max): -33V Voltage - Output (Min/Fixed): -1.18V Control Features: Enable, Soft Start Part Status: Active PSRR: 72dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 200mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 950 µA |
auf Bestellung 15000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: LDO adjustable voltage regulatorsDescription: IC: voltage regulator; LDO,linear,adjustable; -1.18÷-33V; 0.2A Type of integrated circuit: voltage regulator Kind of voltage regulator: adjustable; LDO; linear Voltage drop: 0.6V Output voltage: -1.18...-33V Output current: 0.2A Case: HVSSOP8 Mounting: SMD Kind of package: reel; tape Operating temperature: -40...125°C Tolerance: ±2.5% Number of channels: 1 Quantity in set/package: 2500pcs. |
auf Bestellung 229 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
LDO Regulator Neg -1.18V to -33V 0.2A 8-Pin HVSSOP EP T/R |
auf Bestellung 913 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
LDO Voltage Regulators -3V to -36V -200mA H igh PSRR LDO Reg A A 595-TPS7A3001DGNT |
auf Bestellung 51 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: IC REG LINEAR NEG ADJ 8-HVSSOPPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad Output Type: Adjustable Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 200mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Negative Current - Quiescent (Iq): 100 µA Voltage - Input (Max): -35V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: 8-HVSSOP Voltage - Output (Max): -33V Voltage - Output (Min/Fixed): -1.18V Control Features: Enable, Soft Start Part Status: Active PSRR: 72dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 200mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 950 µA |
auf Bestellung 17092 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TEXAS INSTRUMENTS - TPS7A3001DGNR - LDO-Spannungsregler, einstellbar, -35V bis -3Vin, 325mV Dropout, -33V bis -1.18V/-200mAout, MSOP-8tariffCode: 85423990 Ausgang: Einstellbar rohsCompliant: YES Ausgangsspannung, min.: -33V IC-Montage: Oberflächenmontage Ausgangsspannung, max.: -1.18V hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES IC-Gehäuse / Bauform: MSOP MSL: - usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -40°C Eingangsspannung, max.: -3V euEccn: NLR Ausgangsstrom, max.: 200mA Polarität: Negativer Ausgang Eingangsspannung, min.: -35V Anzahl der Pins: 8Pins Produktpalette: Adj -200mA LDO Voltage Regulators Ausgangsspannung, nom.: - productTraceability: Yes-Date/Lot Code Ausgangsstrom, max.: 200mA Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 325mV Typische Dropout-Spannung bei Strom: 325mV Betriebstemperatur, max.: 125°C Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge SVHC: No SVHC (27-Jun-2018) |
auf Bestellung 2 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: TEXAS INSTRUMENTS - TPS7A3001DGNR - LDO-Spannungsregler, einstellbar, -35V bis -3Vin, 325mV Dropout, -33V bis -1.18V/-200mAout, MSOP-8tariffCode: 85423990 Betriebstemperatur, max.: 125°C Einstellbare Ausgangsspannung, max.: -1.18V productTraceability: Yes-Date/Lot Code Anzahl der Pins: 8Pins Betriebstemperatur, min.: -40°C Ausgangsstrom: -200mA Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 325mV MSL: - Ausgang: Einstellbar hazardous: false Eingangsspannung, max.: -3V IC-Montage: Oberflächenmontage Einstellbare Ausgangsspannung, min.: -33V Produktpalette: Adj -200mA LDO Voltage Regulators Ausgangsstrom, max.: 200mA euEccn: NLR Polarität: Negativer Ausgang Bauform - LDO-Regler: MSOP rohsCompliant: YES Eingangsspannung, min.: -35V IC-Gehäuse / Bauform: MSOP Ausgangsspannung, max.: -1.18V Nominelle feste Ausgangsspannung: - Ausgangsspannung, min.: -33V Dropout-Spannung Vdo: 325mV Ausgangsspannung, nom.: - Ausgangsstrom, max.: 200mA Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: - usEccn: EAR99 Typische Dropout-Spannung bei Strom: 325mV SVHC: No SVHC (27-Jun-2018) |
Лінійний регульований негативний СН, Uвих, В = -1,18...-33, Uвх, В = -3...-35, Iвих = 200 мА, Udrop, В = 0,325 @ 200 мА, Тексп, °С = -40...+125,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: MSOP-8 Од. вим: штAnzahl je Verpackung: 2500 Stücke |
verfügbar 493 Stücke: |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
ADJ 0.2A TSSOP-8 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт |