Produkte > KYOCERA AVX > TPSA106K016R1000
TPSA106K016R1000
TPSA106K016R1000 KYOCERA AVX
TPS.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 10% 16V 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSA106K016R1000 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 10% 16V 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm @ 100kHz, Manufacturer Size Code: A, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSA106K016R1000 TPSA106K016R1000 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 10UF 10% 16V 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: A
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 4641 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
TPSA106K016R1000 TPSA106K016R1000 Hersteller : Kyocera AVX TPS.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 10uF 10% 1206 ES R = 1000mOhm
Mindestbestellmenge: 3
TPSA106K016R1000 TPSA106K016R1000 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 10uF 16V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 1 Ohm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TPSA106K016R1000 TPSA106K016R1000 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 10uF; 16VDC; SMD; A; 1206; ±20%; -55÷125°C; TPS
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Tolerance: ±20%
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 10µF
Roll diameter max.: 180mm
ESR value:
Operating voltage: 16V DC