Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TPSA106M010S1800
TPSA106M010S1800
TPSA106M010S1800 KYOCERA AVX Components
tps.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 10uF 10V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 1.8 Ohm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSA106M010S1800 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 10UF 20% 10V 1206, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: A, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 10 V.
Weitere Produktangebote TPSA106M010S1800
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSA106M010S1800 TPSA106M010S1800 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
TPSA106M010S1800 TPSA106M010S1800 Hersteller : Kyocera AVX TPS-3165399.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 10uF 20% 1206 ESR = 900mOhm