Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TPSA106M010T0900
TPSA106M010T0900
TPSA106M010T0900 KYOCERA AVX Components
tps_auto.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 10uF 10V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 0.9 Ohm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSA106M010T0900 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 10UF 20% 10V 1206, Tolerance: ±20%, Features: Automotive, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: A, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 10 V.
Weitere Produktangebote TPSA106M010T0900
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSA106M010T0900 TPSA106M010T0900 Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Tolerance: ±20%
Features: Automotive
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: A
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
Produkt ist nicht verfügbar
TPSA106M010T0900 TPSA106M010T0900 Hersteller : KYOCERA AVX TPS_AUTO-3165215.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 10uF 20% 1206 ESR = 900mOhm