Produkte > KYOCERA AVX > TPSB156K016R0800
TPSB156K016R0800
TPSB156K016R0800 KYOCERA AVX
TPS.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 15UF 10% 16V 1411
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 800mOhm
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 2705 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSB156K016R0800 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 15UF 10% 16V 1411, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210, Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 800mOhm, Manufacturer Size Code: B, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSB156K016R0800 TPSB156K016R0800 Hersteller : Kyocera AVX TPS-3165399.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 15uF 10% 1210 ES R = 800mOhm
auf Bestellung 8120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
TPSB156K016R0800 TPSB156K016R0800 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 15uF 16V B CASE 10%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 169 Stücke:
auf Bestellung 169 Stücke:
TPSB156K016R0800 Hersteller : AVX TPS.pdf
Produkt ist nicht verfügbar
TPSB156K016R0800 TPSB156K016R0800 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 15UF 10% 16V 1411
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: B
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 16 V