Produkte > KYOCERA AVX > TPSB475K016R1500
TPSB475K016R1500
TPSB475K016R1500 KYOCERA AVX
TPS.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSB475K016R1500 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210, Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm, Manufacturer Size Code: B, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSB475K016R1500 TPSB475K016R1500 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 4.7uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.5 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 488 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 391
auf Bestellung 468 Stücke:
Mindestbestellmenge: 380
TPSB475K016R1500 TPSB475K016R1500 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; low ESR; 4.7uF; 16VDC; SMD; B; 1411; ±10%; TPS
Mounting: SMD
Case - inch: 1411
Operating voltage: 16V DC
Kind of capacitor: low ESR
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 4.7µF
ESR value: 1.5Ω
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±10%
Case - mm: 3528
Case: B
Manufacturer series: TPS
auf Bestellung 2141 Stücke:
Mindestbestellmenge: 120
TPSB475K016R1500 TPSB475K016R1500 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: B
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 16 V
Mindestbestellmenge: 20
TPSB475K016R1500 TPSB475K016R1500 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 4.7uF 10% 1210 E SR= 1.5 Ohm
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 12 Stücke:
TPSB475K016R1500 Hersteller : AVX TPS.pdf