Produkte > KYOCERA AVX > TPSB475K016T0800
TPSB475K016T0800
TPSB475K016T0800 KYOCERA AVX
TPS_AUTO.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Tolerance: ±10%
Features: Automotive
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 800mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Grade: Automotive
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 16 V
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 1995 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSB475K016T0800 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411, Tolerance: ±10%, Features: Automotive, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210, Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 800mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: B, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Grade: Automotive, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 16 V, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSB475K016T0800 TPSB475K016T0800 Hersteller : KYOCERA AVX TPS_AUTO.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 4.7uF 10% ESR = 800mOhm
auf Bestellung 611 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
TPSB475K016T0800 TPSB475K016T0800 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps_auto.pdf Cap Tant Solid 4.7uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TPSB475K016T0800 TPSB475K016T0800 Hersteller : KYOCERA AVX TPS_AUTO.pdf Description: CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Tolerance: ±10%
Features: Automotive
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Manufacturer Size Code: B
Grade: Automotive
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 16 V