Produkte > KYOCERA AVX > TPSB475K020R1000
TPSB475K020R1000
TPSB475K020R1000 KYOCERA AVX
TPS.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSB475K020R1000 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210, Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm, Manufacturer Size Code: B, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSB475K020R1000 TPSB475K020R1000 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 4.7uF Case B
auf Bestellung 2708 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
TPSB475K020R1000 TPSB475K020R1000 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: B
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 20 V
Mindestbestellmenge: 15
TPSB475K020R1000 TPSB475K020R1000 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 4.7uF 20V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 29 Stücke:
TPSB475K020R1000 Hersteller : AVX TPS.pdf
Produkt ist nicht verfügbar
TPSB475K020R1000 TPSB475K020R1000 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 4.7uF; 20VDC; SMD; B; 1210; ±10%; -55÷125°C; TPS
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%
Case: B
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 4.7µF
Roll diameter max.: 180mm
ESR value:
Operating voltage: 20V DC