Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TPSC105K050R2500
TPSC105K050R2500
TPSC105K050R2500 KYOCERA AVX Components
tps.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 1uF 50V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2.5 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSC105K050R2500 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 1UF 10% 50V 2312, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.5Ohm, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSC105K050R2500 TPSC105K050R2500 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 1uF 50V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2.5 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
auf Bestellung 299 Stücke:
Mindestbestellmenge: 142
auf Bestellung 299 Stücke:
Mindestbestellmenge: 141
TPSC105K050R2500 TPSC105K050R2500 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 1uF 50V 10% ESR 2500 6032-28
Mindestbestellmenge: 2
TPSC105K050R2500 TPSC105K050R2500 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.5Ohm
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 105 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
TPSC105K050R2500 Hersteller : AVX TPS.pdf
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: C
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
TPSC105K050R2500 TPSC105K050R2500 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 1uF; 50VDC; SMD; C; 2312; ±20%; -55÷125°C; TPS
Case: C
Mounting: SMD
Manufacturer series: TPS
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 1µF
Roll diameter max.: 180mm
ESR value: 2.5Ω
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 50V DC