Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TPSC156K020R0450
TPSC156K020R0450
TPSC156K020R0450 KYOCERA AVX Components
tps.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 15uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.45 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSC156K020R0450 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 15UF 10% 20V 2312, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 450mOhm, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSC156K020R0450 TPSC156K020R0450 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 15uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.45 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
TPSC156K020R0450 TPSC156K020R0450 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 450mOhm
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
TPSC156K020R0450 TPSC156K020R0450 Hersteller : Kyocera AVX TPS.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 15uF Case C
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: C
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 20 V
Mindestbestellmenge: 11
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPSC156K020R0450 TPSC156K020R0450 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; low ESR; 15uF; 20VDC; SMD; C; 2312; ±10%; TPS
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 15µF
Operating voltage: 20V DC
Mounting: SMD
Case: C
Case - inch: 2312
Case - mm: 6032
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TPS
ESR value: 0.45Ω
Roll diameter max.: 180mm