Produkte > KYOCERA AVX > TPSC226K020R0400
TPSC226K020R0400
TPSC226K020R0400 KYOCERA AVX
TPS.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 22UF 10% 20V 2312
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSC226K020R0400 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 22UF 10% 20V 2312, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 400mOhm, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSC226K020R0400 TPSC226K020R0400 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 22uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.4 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 286
auf Bestellung 488 Stücke:
Mindestbestellmenge: 214
TPSC226K020R0400 TPSC226K020R0400 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; low ESR; 22uF; 20VDC; SMD; C; 2312; ±10%; TPS
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: SMD
Type of capacitor: tantalum
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 22µF
ESR value: 400mΩ
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 20V DC
Case - inch: 2312
Case - mm: 6032
Manufacturer series: TPS
Case: C
auf Bestellung 395 Stücke:
Mindestbestellmenge: 63
auf Bestellung 997 Stücke:
Mindestbestellmenge: 113
auf Bestellung 997 Stücke:
Mindestbestellmenge: 113
TPSC226K020R0400 TPSC226K020R0400 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 22UF 20V 10% C
auf Bestellung 978 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TPSC226K020R0400 TPSC226K020R0400 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 22UF 10% 20V 2312
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: C
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 20 V
Mindestbestellmenge: 13