Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TPSC227K006S0125
TPSC227K006S0125
TPSC227K006S0125 KYOCERA AVX Components
tps.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 220uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.125 Ohm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSC227K006S0125 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2312, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2312 (6032 Metric), Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 125mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: C, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote TPSC227K006S0125
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSC227K006S0125 TPSC227K006S0125 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2312
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension: 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 125mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: C
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
TPSC227K006S0125 TPSC227K006S0125 Hersteller : KYOCERA AVX TPS-3165399.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3V 220uF 10%
TPSC227K006S0125 TPSC227K006S0125 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 220uF; 6.3VDC; SMD; C; 2312; ±10%; -55÷125°C
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 220µF
Operating voltage: 6.3V DC
Mounting: SMD
Case: C
Case - inch: 2312
Case - mm: 6032
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TPS
ESR value: 125mΩ
Roll diameter max.: 330mm