Produkte > KYOCERA AVX > TPSE476K035T0200V
TPSE476K035T0200V
TPSE476K035T0200V Kyocera AVX
TPS_AUTO.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 47uF Dry Pack ES R=200Ohm AEC-Q200
auf Bestellung 1055 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSE476K035T0200V Kyocera AVX
Description: CAP TANT 47UF 10% 35V 2917, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Automotive, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: E, Height - Seated (Max): 0.169" (4.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSE476K035T0200V TPSE476K035T0200V Hersteller : KYOCERA AVX TPS_AUTO.pdf Description: CAP TANT 47UF 10% 35V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Automotive
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: E
Height - Seated (Max): 0.169" (4.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 218 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
TPSE476K035T0200V TPSE476K035T0200V Hersteller : KYOCERA AVX Components tps_auto.pdf Cap Tant Solid 47uF 35V E CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 4.1mm) Inward L SMD 7343-43 0.2 Ohm 125°C T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 1 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Automotive
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Manufacturer Size Code: E
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Description: Capacitor: tantalum; 47uF; 35VDC; SMD; E; 2917; ±10%; -55÷125°C; TPS
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 35V DC
Mounting: SMD
Case: E
Case - inch: 2917
Case - mm: 7343
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TPS
ESR value: 0.2Ω
Roll diameter max.: 180mm