Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPSM5601R5H-IBBEVM
TPSM5601R5H-IBBEVM
TPSM5601R5H-IBBEVM Texas Instruments
slvuc68.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPSM5601R5H
Packaging: Box
Voltage - Output: 1V ~ 16V
Voltage - Input: 4.2V ~ 60V
Current - Output: 1.5A
Frequency - Switching: 1MHz
Regulator Topology: Buck-Boost
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: TPSM5601R5H
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 10 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSM5601R5H-IBBEVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPSM5601R5H, Packaging: Box, Voltage - Output: 1V ~ 16V, Voltage - Input: 4.2V ~ 60V, Current - Output: 1.5A, Frequency - Switching: 1MHz, Regulator Topology: Buck-Boost, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPSM5601R5H, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).