Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPSM5601R5HEXTRDAR
TPSM5601R5HEXTRDAR
TPSM5601R5HEXTRDAR Texas Instruments
tpsm5601r5he
Hersteller: Texas Instruments
auf Bestellung 861 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSM5601R5HEXTRDAR Texas Instruments
Description: -55C JUNCTION, 60-V INPUT, 1-V T, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Standby Output, Package / Case: 15-PowerBQFN Module, Size / Dimension: 0.20" L x 0.22" W x 0.16" H (5.0mm x 5.5mm x 4.1mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 60V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1.5A, Supplier Device Package: 15-B3QFN (5x5.5), Voltage - Input (Min): 4.2V, Voltage - Output 1: 1 ~ 16V, Part Status: Active, Power (Watts): 24 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Standby Output
Package / Case: 15-PowerBQFN Module
Size / Dimension: 0.20" L x 0.22" W x 0.16" H (5.0mm x 5.5mm x 4.1mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 60V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1.5A
Supplier Device Package: 15-B3QFN (5x5.5)
Voltage - Input (Min): 4.2V
Voltage - Output 1: 1 ~ 16V
Part Status: Active
Power (Watts): 24 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 78 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TPSM5601R5HEXTRDAR TPSM5601R5HEXTRDAR Hersteller : Texas Instruments tpsm5601r5he Module DC-DC 1-OUT 1V to 16V 1.5A 18W 14-Pin B3QFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 60V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1.5A
Voltage - Input (Min): 4.2V
Voltage - Output 1: 1 ~ 16V
Part Status: Active
Power (Watts): 24 W