TPSMB18A Littelfuse
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSMB18A Littelfuse
Description: LITTELFUSE - TPSMB18A - TVS-Diode, Produktreihe TPSMB, Unidirektional, 15.3 V, 25.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AA (SMB), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 17.1V, Qualifikation: AEC-Q101, Durchbruchspannung, max.: 18.9V, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 15.3V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 600W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: Produktreihe TPSMB, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Klemmspannung, max.: 25.5V, SVHC: To Be Advised.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TPSMB18A | Hersteller : Littelfuse |
Diode TVS Single Uni-Dir 15.3V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101 |
auf Bestellung 5869 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TPSMB18A | Hersteller : Littelfuse Inc. |
Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.5V DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.2A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 17.1V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.5V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 18000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Diode TVS Single Uni-Dir 15.3V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 600W; 18V; 24.2A; unidirectional; ±5%; DO214AA; TPSMB Type of diode: TVS Mounting: SMD Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Case: DO214AA Semiconductor structure: unidirectional Manufacturer series: TPSMB Leakage current: 1µA Max. forward impulse current: 24.2A Max. off-state voltage: 15.3V Breakdown voltage: 18V Peak pulse power dissipation: 0.6kW Features of semiconductor devices: glass passivated |
Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.5V DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.2A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 17.1V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.5V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 18V AEC-Q101 5% Uni-Directional |
auf Bestellung 1 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
TPSMB18A | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W,18V 5%,SMB PAR |