Produkte > KYOCERA AVX > TPSR106M006R1000
TPSR106M006R1000
TPSR106M006R1000 KYOCERA AVX
TPS.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm
Manufacturer Size Code: R
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSR106M006R1000 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm, Manufacturer Size Code: R, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSR106M006R1000 TPSR106M006R1000 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 10uF 6.3V R CASE 20% (2.05 X 1.3 X 1.2mm) Inward L SMD 2012-12 1 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 567 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 516
TPSR106M006R1000 TPSR106M006R1000 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Category: SMD tantalum capacitors
Description: Capacitor: tantalum; 10uF; 6.3VDC; SMD; R; 0805; ±20%; -55÷125°C; TPS
Type of capacitor: tantalum
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 6.3V DC
Mounting: SMD
Case: R
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TPS
ESR value:
Roll diameter max.: 180mm
auf Bestellung 567 Stücke:
Mindestbestellmenge: 132
TPSR106M006R1000 TPSR106M006R1000 Hersteller : Kyocera AVX TPS.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10uF 20% 6.3V
auf Bestellung 9545 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
TPSR106M006R1000 TPSR106M006R1000 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: R
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Mindestbestellmenge: 24
TPSR106M006R1000 Hersteller : AVX TPS.pdf