Produkte > KYOCERA AVX > TPST106K016H0800
TPST106K016H0800
TPST106K016H0800 KYOCERA AVX
TPS.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 10% 16V 1210
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 800mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: T
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPST106K016H0800 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 10% 16V 1210, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 800mOhm @ 100kHz, Manufacturer Size Code: T, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPST106K016H0800 TPST106K016H0800 Hersteller : KYOCERA AVX TPS.pdf Description: CAP TANT 10UF 10% 16V 1210
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: T
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 4964 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
TPST106K016H0800 TPST106K016H0800 Hersteller : KYOCERA AVX Components tps.pdf Cap Tant Solid 10uF 16V T CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) Inward L SMD 3528-12 0.8 Ohm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TPST106K016H0800 TPST106K016H0800 Hersteller : KYOCERA AVX TPS-2066671.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 10uF Case T