Produkte > PANASONIC > TQ2-L2-24V
TQ2-L2-24V
TQ2-L2-24V Panasonic
mechengtq.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 24VDC 1A DPDT( (14mm 9mm 5mm)) THT
auf Bestellung 1750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2-L2-24V Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TQ, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: TQ, Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC, Relay variant: bistable; signal; subminiature, Mounting: PCB, Coil resistance: 2.88kΩ, Body dimensions: 14x9x5mm, Coil power consumption: 200mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Contact material: silver alloy, Coil current: 8.3mA, Design: two coils, Contact plating: gold-plated, Operating temperature: -40...70°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2-L2-24V TQ2-L2-24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Pansonic_12-15-2025_TQ_Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 1A 24VDC DPDT 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 480 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TQ2-L2-24V TQ2-L2-24V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: Telecom
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 125VA, 110W
auf Bestellung 4460 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TQ
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 2A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: TQ
Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC
Relay variant: bistable; signal; subminiature
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.88kΩ
Body dimensions: 14x9x5mm
Coil power consumption: 200mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Contact material: silver alloy
Coil current: 8.3mA
Design: two coils
Contact plating: gold-plated
Operating temperature: -40...70°C
auf Bestellung 147 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
TQ2-L2-24V TQ2-L2-24V Hersteller : Panasonic mechengtq.pdf Signal Relay 24VDC 1A DPDT( (14mm 9mm 5mm)) THT
auf Bestellung 147 Stücke:
Mindestbestellmenge: 23
TQ2-L2-24V TQ2-L2-24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_tq.pdf?f_cd=302292 Description: PANASONIC - TQ2-L2-24V - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, TQ Series, Durchsteckmontage, Bistabile Doppelspule
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Doppelspule
Kontaktmaterial: Gold
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.92kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: TQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 6 Stücke: