Produkte > PANASONIC > TQ2-L2-4.5V
TQ2-L2-4.5V
TQ2-L2-4.5V Panasonic
mechengtq.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(14x9x5)mm THT
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2-L2-4.5V Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: TQ, Relay variant: bistable; miniature; signal, Mounting: THT, Coil resistance: 145Ω, Body dimensions: 14x9x5mm, Coil power consumption: 140mW, Contact material: Ag/Au, Coil current: 31mA, Operating temperature: -40...70°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2-L2-4.5V TQ2-L2-4.5V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: Telecom
Coil Current: 44.4 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 125VA, 110W
auf Bestellung 494 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
TQ2-L2-4.5V TQ2-L2-4.5V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tq.pdf Low Signal Relays - PCB 1A 4.5VDC DPDT 2 COIL LATCHING PCB
auf Bestellung 5 Stücke:
TQ2-L2-4.5V Hersteller : NAIS mech_eng_tq.pdf 07+
auf Bestellung 20000 Stücke:
TQ2-L2-4.5V TQ2-L2-4.5V Hersteller : Panasonic mechengtq.pdf Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(14x9x5)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
TQ2-L2-4.5V Hersteller : PANASONIC mech_eng_tq.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: TQ
Relay variant: bistable; miniature; signal
Mounting: THT
Coil resistance: 145Ω
Body dimensions: 14x9x5mm
Coil power consumption: 140mW
Contact material: Ag/Au
Coil current: 31mA
Operating temperature: -40...70°C