Produkte > PANASONIC > TQ2SA-12V-W
TQ2SA-12V-W Panasonic
mechengtq.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 12VDC 2DC/2AAC DPDT( (14mm 11.5mm 5.6mm)) SMD
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SA-12V-W Panasonic
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: Telecom, Coil Current: 11.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 125VA, 220W.
Weitere Produktangebote TQ2SA-12V-W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SA-12V-W Hersteller : Panasonic Electric Works 4501 Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 125VA, 220W