TQ2SA-12V-Y
TQ2SA-12V-Y Panasonic Industrial Devices
Pansonic_12-15-2025_TQ_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB TQ Relay
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SA-12V-Y Panasonic Industrial Devices
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; TQ, Type of relay: electromagnetic, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: TQ, Relay variant: miniature; monostable; signal, Mounting: SMD, Coil resistance: 720Ω, Body dimensions: 14x9x5.6mm, Coil power consumption: 140mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Coil current: 16.7mA, Operating temperature: -40...70°C, Operate time: 3ms, Terminal pitch: 2.54mm, Contact resistance: 50Ω, Leads: for PCB, Electrical life: 200000 cycles, Contact material: Ag/Au, Contacts configuration: DPDT.
Weitere Produktangebote TQ2SA-12V-Y
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SA-12V-Y Hersteller : Panasonic mechengtq.pdf Signal Relay 12VDC 2DC/2AAC DPDT( (14mm 11.5mm 5.6mm)) SMD
Produkt ist nicht verfügbar
TQ2SA-12V-Y Hersteller : Panasonic Electric Works 4501 Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 125VA, 220W
Produkt ist nicht verfügbar
TQ2SA-12V-Y Hersteller : PANASONIC 4501 Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; TQ
Type of relay: electromagnetic
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: TQ
Relay variant: miniature; monostable; signal
Mounting: SMD
Coil resistance: 720Ω
Body dimensions: 14x9x5.6mm
Coil power consumption: 140mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Coil current: 16.7mA
Operating temperature: -40...70°C
Operate time: 3ms
Terminal pitch: 2.54mm
Contact resistance: 50Ω