TQ2SA-12V
TQ2SA-12V Panasonic Industrial Devices
Pansonic_12-15-2025_TQ_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 2A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
auf Bestellung 4560 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SA-12V Panasonic Industrial Devices
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; TQ, Type of relay: electromagnetic, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: TQ, Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC, Relay variant: signal; subminiature, Mounting: SMD, Coil resistance: 1028Ω, Coil voltage min.: 9V DC, Body dimensions: 14x9x5.6mm, Coil power consumption: 140mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Coil current: 11.7mA, Operating temperature: -40...85°C, Contact plating: gold-plated, Contact material: silver alloy, Contacts configuration: DPDT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SA-12V TQ2SA-12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 250VA, 440W
auf Bestellung 9289 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
TQ2SA-12V TQ2SA-12V Hersteller : Panasonic mechengtq.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT(14x11.5x5.6)mm SMD
Mindestbestellmenge: 50
TQ2SA-12V TQ2SA-12V Hersteller : PANASONIC mech_eng_tq.pdf?f_cd=302292 Description: PANASONIC - TQ2SA-12V - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, TQ Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.028kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: TQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 5 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TQ2SA-12V TQ2SA-12V Hersteller : Panasonic TQ-SMD.pdf Реле слаботочные (до 4А), Iк,А =2, Uк,В =220Vdc/125Vac, Uн,В =12, Р,Вт =0.14, Кол. ком. гр. =2, Вид конт. группы =C, Ui/o,В =1000, Тэксп, °С -40...+85, Тип упр. U = DC, Вр. сраб. ... Група товару: Реле Корпус: 14х9х5h Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; TQ
Type of relay: electromagnetic
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 2A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: TQ
Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC
Relay variant: signal; subminiature
Mounting: SMD
Coil resistance: 1028Ω
Coil voltage min.: 9V DC
Body dimensions: 14x9x5.6mm
Coil power consumption: 140mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Coil current: 11.7mA
Operating temperature: -40...85°C