TQ2SA-48V-Z
TQ2SA-48V-Z Panasonic Electric Works
mech_eng_tq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 48V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 6.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 250VA, 440W
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SA-48V-Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 48V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 6.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 500 mA, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 250VA, 440W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SA-48V-Z TQ2SA-48V-Z Hersteller : Panasonic mechengtq.pdf Signal Relay 48VDC 2A DPDT( (14mm 11.5mm 5.6mm)) SMD
auf Bestellung 630 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
TQ2SA-48V-Z TQ2SA-48V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tq.pdf Low Signal Relays - PCB Low Profile 48V 2Form C 2A 30VDC SMD
auf Bestellung 5 Stücke:
TQ2SA-48V-Z TQ2SA-48V-Z Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 48V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 48VDC
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 6.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 777 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TQ2SA-48V-Z TQ2SA-48V-Z Hersteller : PANASONIC mech_eng_tq.pdf?f_cd=302292 Description: PANASONIC - TQ2SA-48V-Z - Signalrelais, 48 VDC, DPDT, 2 A, TQ Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 7.68kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: TQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 48VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1 Stücke:
TQ2SA-48V-Z mech_eng_tq.pdf
auf Bestellung 520 Stücke: