TQ2SA-L-4.5V-Z
TQ2SA-L-4.5V-Z Panasonic Electric Works
mech_eng_tq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SA-L-4.5V-Z Panasonic Electric Works
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: TQ, Relay variant: bistable; miniature; signal, Mounting: SMD, Coil resistance: 289.3Ω, Body dimensions: 14x9x5.6mm, Coil power consumption: 70mW, Contact material: Ag/Au, Coil current: 15.6mA, Operating temperature: -40...70°C.
Weitere Produktangebote TQ2SA-L-4.5V-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SA-L-4.5V-Z TQ2SA-L-4.5V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tq-1299286.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 4.5V 2A 30VDC SMD SA Typ1
Produkt ist nicht verfügbar
TQ2SA-L-4.5V-Z Hersteller : PANASONIC mech_eng_tq.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: TQ
Relay variant: bistable; miniature; signal
Mounting: SMD
Coil resistance: 289.3Ω
Body dimensions: 14x9x5.6mm
Coil power consumption: 70mW
Contact material: Ag/Au
Coil current: 15.6mA
Operating temperature: -40...70°C