TQ2SA-L2-12V-X
TQ2SA-L2-12V-X Panasonic Electric Works
mech_eng_tq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 250VA, 440W
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SA-L2-12V-X Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 12V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 11.7 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 500 mA, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 250VA, 440W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SA-L2-12V-X TQ2SA-L2-12V-X Hersteller : Panasonic mechengtq.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT( (14mm 11.5mm 5.6mm)) SMD
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
TQ2SA-L2-12V-X TQ2SA-L2-12V-X Hersteller : Panasonic Industrial Devices Pansonic_12-15-2025_TQ_Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 12V 2A 30VDC SMD SA Typ2
auf Bestellung 52 Stücke:
TQ2SA-L2-12V-X TQ2SA-L2-12V-X Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 12V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar