TQ2SL-24V-Z
TQ2SL-24V-Z Panasonic Industrial Devices
Pansonic_12-15-2025_TQ_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 2 Form C 24V 2A 30VDC 0.5A 125VAC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SL-24V-Z Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 250VA, 440W.
Weitere Produktangebote TQ2SL-24V-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SL-24V-Z TQ2SL-24V-Z Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 250VA, 440W
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus