TQ2SL-4.5V
TQ2SL-4.5V Panasonic Electric Works
4514
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 31 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 250VA, 440W
auf Bestellung 946 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SL-4.5V Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 31 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.38 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 250VA, 440W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SL-4.5V TQ2SL-4.5V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 4514_fileversion-1855604.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 4.5V 2A 30VDC 0.5A 125VAC