Produkte > EATON/BUSSMANN > TR-0603FA250-R
TR-0603FA250-R
TR-0603FA250-R EATON/BUSSMANN
TR-0603FA1-R.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: 0603 SMD Fuses - Ultra Fast
Description: Fuse: fuse; 250mA; 50VDC; quick blow; 1.6x8.1x0.48mm; SMD; 0603FA
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Resistance: 3.1Ω
Mounting: SMD
Fuse size: 1.6x8.1x0.48mm
Voltage drop: 921mV
Current rating: 0.25A
Rated voltage: 50V DC
Breaking capacity: 50A
Soldering temperature: 260°C / 10 s
Manufacturer series: 0603FA
Kind of package: reel; tape
Type of fuse: fuse
Kind of fuse: miniature
Fuse characteristics: quick blow
auf Bestellung 1077 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 129
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR-0603FA250-R EATON/BUSSMANN
Description: FUSE BOARD MNT 250MA 50VDC 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CSA, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 250 mA, Voltage Rating - DC: 50 V, Melting I²t: 4.0E-4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TR/0603FA250-R TR/0603FA250-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-0603fa-fast-acting-chip-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf Description: FUSE BOARD MNT 250MA 50VDC 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - DC: 50 V
Melting I²t: 4.0E-4
auf Bestellung 45000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Mindestbestellmenge: 3
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - DC: 50 V