TR-3216FF10-R EATON/BUSSMANN
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: 1206 SMD Fuses - Fast
Description: Fuse: fuse; 10A; 24VDC; quick blow; 3.2x1.6x0.89mm; SMD; 3216FF
Type of fuse: fuse
Current rating: 10A
Rated voltage: 24V DC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: miniature
Fuse size: 3.2x1.6x0.89mm
Mounting: SMD
Manufacturer series: 3216FF
Breaking capacity: 150A
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Soldering temperature: 260°C / 10 s
Resistance: 4.5mΩ
Kind of package: reel; tape
Voltage drop: 62mV
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR-3216FF10-R EATON/BUSSMANN
Description: FUSE BOARD MOUNT 10A 24VDC 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CSA, cURus, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 150A, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - DC: 24 V, Melting I²t: 2.0.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TR/3216FF10-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
auf Bestellung 15000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
TR/3216FF10-R | Hersteller : Eaton Electronics |
Surface Mount Fuses ROHS CHIP FUSE |
auf Bestellung 3705 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
TR/3216FF10-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
Description: FUSE BOARD MOUNT 10A 24VDC 1206Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm) Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Response Time: Fast Blow Approval Agency: CSA, cURus, UR Breaking Capacity @ Rated Voltage: 150A Current Rating (Amps): 10 A Voltage Rating - DC: 24 V Melting I²t: 2.0 |
Description: EATON ELECTRONICS - TR/3216FF10-R - FUSE, SMD, 10A, 1206, FAST ACTINGtariffCode: 85361010 productTraceability: Yes-Date/Lot Code rohsCompliant: YES Nennspannung, V DC: 24V euEccn: NLR hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 usEccn: EAR99 |