TR/3216FF250-R
TR/3216FF250-R Eaton - Electronics Division
eaton-3216ff-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MT 250MA 32VAC 63VDC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 63 V
Melting I²t: 3.8E-4
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR/3216FF250-R Eaton - Electronics Division
Description: EATON BUSSMANN - TR-3216FF250-R - Sicherung zur Oberflächenmontage, 250 mA, Flink, 32 V, 63 V, 1206 [Metrisch: 3216], tariffCode: 85361010, Schaltvermögen DC-Strom: 50A, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, Nennspannung V AC: 32VAC, Nennspannung, V DC: 63VDC, Auslöseverhalten: Flink, Bauform - Sicherung: 1206 [Metrisch: 3216], Schaltvermögen AC-Strom: 50A, euEccn: NLR, Sicherungsstrom: 250mA, Produktpalette: Chip 3216FF Series, productTraceability: No, SVHC: To Be Advised.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Fuse: fuse; 250mA; 32VAC; 63VDC; quick blow; 3.2x1.6x0.89mm; SMD
Manufacturer series: 3216FF
Current rating: 0.25A
Rated voltage: 32V AC; 63V DC
Type of fuse: fuse
Kind of fuse: miniature
Fuse characteristics: quick blow
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Fuse size: 3.2x1.6x0.89mm
Voltage drop: 1.4V
Resistance: 3.5Ω
Breaking capacity: 50A
Soldering temperature: 260°C / 10 s
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
auf Bestellung 1037 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 72
Mindestbestellmenge: 3
TR/3216FF250-R TR/3216FF250-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-3216ff-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MT 250MA 32VAC 63VDC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 63 V
Melting I²t: 3.8E-4
Mindestbestellmenge: 10
TR-3216FF250-R TR-3216FF250-R Hersteller : EATON BUSSMANN 3183691.pdf Description: EATON BUSSMANN - TR-3216FF250-R - Sicherung zur Oberflächenmontage, 250 mA, Flink, 32 V, 63 V, 1206 [Metrisch: 3216]
tariffCode: 85361010
Schaltvermögen DC-Strom: 50A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Nennspannung V AC: 32VAC
Nennspannung, V DC: 63VDC
Auslöseverhalten: Flink
Bauform - Sicherung: 1206 [Metrisch: 3216]
Schaltvermögen AC-Strom: 50A
euEccn: NLR
Sicherungsstrom: 250mA
Produktpalette: Chip 3216FF Series
productTraceability: No
SVHC: To Be Advised
TR-3216FF250-R TR-3216FF250-R Hersteller : EATON BUSSMANN Description: EATON BUSSMANN - TR-3216FF250-R - Sicherung zur Oberflächenmontage, 250 mA, Flink, 32 VAC, 63 VDC, 1206 (Metrisch 3216), 3216FF
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: Diboron trioxide (17-Jan-2022)
TR/3216FF250-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-3216ff-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - TR/3216FF250-R - 250 MA 32 V AC 63 V DC FUSE BOARD M