TR2-S505SC-6.3-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 6.3 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 111.0
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR2-S505SC-6.3-R Eaton - Electronics Division
Description: EATON BUSSMANN - TR2-S505SC-6.3-R - Feinsicherung, Zeitverzögerung, 6.3 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", S505SC, tariffCode: 85361010, productTraceability: No, rohsCompliant: YES, Nennspannung V AC: 250V, Schaltvermögen AC-Strom: 1.5kA, Sicherungsstrom: 6.3A, euEccn: NLR, Auslöseverhalten: Zeitverzögerung, isCanonical: Y, Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79", hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm, usEccn: EAR99, Produktpalette: S505SC, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TR2-S505SC-6.3-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MMPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 5mm x 20mm (Axial) Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) Fuse Type: Cartridge, Ceramic Mounting Type: Through Hole Response Time: Slow Blow Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA Current Rating (Amps): 6.3 A Voltage Rating - AC: 250 V Melting I²t: 111.0 |
auf Bestellung 1500 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
TR2-S505SC-6.3-R | Hersteller : EATON BUSSMANN |
auf Bestellung 430 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 1500RL Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 5mm x 20mm (Axial) Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) Fuse Type: Cartridge, Ceramic Mounting Type: Through Hole Response Time: Slow Blow Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA Current Rating (Amps): 6.3 A Voltage Rating - AC: 250 V Melting I²t: 152.0 |