TR2/TCP500-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 500MA 250VAC 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, Square End Block
Size / Dimension: 0.405" L x 0.109" W x 0.109" H (10.29mm x 2.77mm x 2.77mm)
Fuse Type: Board Mount
Current Rating (Amps): 500mA
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Telecom
Approval Agency: CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Voltage Rating - AC: 250 VAC
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR2/TCP500-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 500MA 250VAC 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Square End Block, Size / Dimension: 0.405" L x 0.109" W x 0.109" H (10.29mm x 2.77mm x 2.77mm), Fuse Type: Board Mount, Current Rating (Amps): 500mA, Mounting Type: Surface Mount, Applications: Telecom, Approval Agency: CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Voltage Rating - AC: 250 VAC.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TR2-TCP500-R | Hersteller : Cooper Bussmann |
Fuse Chip 0.5A 250V SMD Solder Pad 10.29 X 2.77mm T/R CSA/UL |
auf Bestellung 1620 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TR2/TCP500-R | Hersteller : Eaton Electronics |
Surface Mount Fuses FA 250V 500mA TELECOM SMD |
auf Bestellung 5 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
TR2/TCP500-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
auf Bestellung 2363 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
TR2/TCP500-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE BRD MNT 500MA 250VAC 2SMDPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 2-SMD, Square End Block Size / Dimension: 0.405" L x 0.109" W x 0.109" H (10.29mm x 2.77mm x 2.77mm) Fuse Type: Board Mount Current Rating (Amps): 500mA Mounting Type: Surface Mount Applications: Telecom Approval Agency: CSA, UR Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A Voltage Rating - AC: 250 VAC |
| TR2/TCP500-R |
| TR2/TCP500-R | Hersteller : EATON / PARTNER STOCK |
Description: EATON / PARTNER STOCK - TR2/TCP500-R - SURFACE MOUNT FUSES FA 250V 500MAtariffCode: 85361010 productTraceability: No rohsCompliant: YES euEccn: NLR hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: TBA usEccn: EAR99 SVHC: To Be Advised |