Produkte > EATON BUSSMANN > TR3-S505SC-1.6-R
TR3-S505SC-1.6-R Eaton Bussmann
bus-elx-ds-10132-s505sc.pdf
Hersteller: Eaton Bussmann
Description: FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR3-S505SC-1.6-R Eaton Bussmann
Description: FUSE CERM 1.6A 250VAC 1500 RL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Current Rating (Amps): 1.6 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 7.35.
Weitere Produktangebote TR3-S505SC-1.6-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TR3/S505SC-1.6-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: FUSE CERM 1.6A 250VAC 1500 RL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 1.6 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 7.35
Produkt ist nicht verfügbar
TR3-S505SC-1.6-R TR3-S505SC-1.6-R Hersteller : Eaton Electronics bus-elx-ds-10132-s505sc.pdf Cartridge Fuses 5mm SC, T1.6A, L, 250V,1500 Reel, 54mm l