TR/3216FF2.5-R
TR/3216FF2.5-R Eaton - Electronics Division
eaton-3216ff-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MT 2.5A 32VAC 63VDC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 2.5 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 63 V
Melting I²t: 0.26
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR/3216FF2.5-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MT 2.5A 32VAC 63VDC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CSA, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 2.5 A, Voltage Rating - AC: 32 V, Voltage Rating - DC: 63 V, Melting I²t: 0.26.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TR/3216FF2.5-R TR/3216FF2.5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-3216ff-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MT 2.5A 32VAC 63VDC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 2.5 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 63 V
Melting I²t: 0.26
auf Bestellung 10275 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
TR/3216FF2.5-R TR/3216FF2.5-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-3216ff-surface-mount-fuse-data-sheet-1608666.pdf Surface Mount Fuses 32VAC/DC 2.5A Fast Acting Chip Fuse
Mindestbestellmenge: 3
TR/3216FF2.5-R TR/3216FF2.5-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 1575916.pdf Description: EATON ELECTRONICS - TR/3216FF2.5-R - FUSE, SMD, 2.5A, 1206, FAST ACTING
tariffCode: 85361010
Bauform - Sicherung: 1206 [3216 Metric]
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 32V
Schaltvermögen AC-Strom: 50A
Nennspannung, V DC: 63V
Sicherungsstrom: 2.5A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Fast Acting
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Schaltvermögen DC-Strom: 50A