Produkte > SAME SKY > TS02-66-43-BK-160-LCR-D
TS02-66-43-BK-160-LCR-D
TS02-66-43-BK-160-LCR-D Same Sky
ts02.pdf
Hersteller: Same Sky
Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 50mA/12VDC; THT; none; 1.6N; 6x6mm
Type of switch: microswitch TACT
Contacts configuration: SPST
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Mounting: THT
Illumination: none
Operating Force: 1.6N
Body dimensions: 6x6mm
Button height: 4.3mm
Switching method: OFF-(ON)
Manufacturer series: TS02
Operating temperature: -30...80°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Leads: for PCB; long pins
Max. contact resistance:: 100mΩ
Kind of package: bag
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Key stroke: 0.25mm
Terminal pitch: 4.5x6.5mm
Electrical life: 80000 cycles
auf Bestellung 4801 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 715
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS02-66-43-BK-160-LCR-D Same Sky
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 50mA/12VDC; THT; none; 1.6N; 6x6mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Mounting: THT, Illumination: none, Operating Force: 1.6N, Body dimensions: 6x6mm, Button height: 4.3mm, Switching method: OFF-(ON), Manufacturer series: TS02, Operating temperature: -30...80°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Leads: for PCB; long pins, Max. contact resistance:: 100mΩ, Kind of package: bag, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Key stroke: 0.25mm, Terminal pitch: 4.5x6.5mm, Electrical life: 80000 cycles.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS02-66-43-BK-160-LCR-D TS02-66-43-BK-160-LCR-D Hersteller : Same Sky ts02-3511329.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 4.3 mm Act Height, 160 gf, Black, Long Crimped, Through Hole, SPST,
auf Bestellung 1732 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
TS02-66-43-BK-160-LCR-D TS02-66-43-BK-160-LCR-D Hersteller : CUI Devices ts02-2586188.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 4.3 mm Act Height, 160 gf, Black, Long Crimped, Through Hole, SPST,
Mindestbestellmenge: 18
TS02-66-43-BK-160-LCR-D TS02-66-43-BK-160-LCR-D Hersteller : CUI DEVICES ts02.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button PC Pins 0.05A 12VDC 80000Cycles 1.6N Thru-Hole Bag
Mindestbestellmenge: 1000
TS02-66-43-BK-160-LCR-D TS02-66-43-BK-160-LCR-D Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts02.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 160gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 4.30mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Mindestbestellmenge: 84
auf Bestellung 516 Stücke:
auf Bestellung 516 Stücke: