Produkte > CUI DEVICES > TS02-66-50-BK-100-SCR-D
TS02-66-50-BK-100-SCR-D
TS02-66-50-BK-100-SCR-D CUI DEVICES
ts02.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button PC Pins 0.05A 12VDC 100000Cycles 1N Thru-Hole Bag
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1789
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS02-66-50-BK-100-SCR-D CUI DEVICES
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1N; 6x6mm, Leads: for PCB; short pin, Type of switch: microswitch TACT, Manufacturer series: TS02, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Mounting: THT, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -30...80°C, Key stroke: 0.25mm, Terminal pitch: 4.5x6.5mm, Button height: 5mm, Body dimensions: 6x6mm, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 1N, Number of positions: 2, Electrical life: 100000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Kind of package: bag, Actuator colour: black.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS02-66-50-BK-100-SCR-D TS02-66-50-BK-100-SCR-D Hersteller : CUI DEVICES ts02.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button PC Pins 0.05A 12VDC 100000Cycles 1N Thru-Hole Bag
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1003
TS02-66-50-BK-100-SCR-D TS02-66-50-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky ts02.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 5 mm Act Height, 100 gf, Black, Short Crimped, Through Hole, SPST,
Mindestbestellmenge: 17
TS02-66-50-BK-100-SCR-D TS02-66-50-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts02.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 100gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 5.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 84
TS02-66-50-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky ts02.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1N; 6x6mm
Leads: for PCB; short pin
Type of switch: microswitch TACT
Manufacturer series: TS02
Illumination: none
Switching method: OFF-(ON)
Button shape: round
Mounting: THT
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -30...80°C
Key stroke: 0.25mm
Terminal pitch: 4.5x6.5mm
Button height: 5mm
Body dimensions: 6x6mm
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ